کد خبر: ٦٦
تاریخ انتشار: 1400/05/09 - ٠٣:٥٠
شرایط پذیرش دانشجویان در دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری از طریق آزمون سراسری

اطلاعیه پذیرش دانشجو ازطریق آزمون سراسری در دوره کارشناسی ارشد پیوسته سال ۱۴۰۰

دانش آموزانی که در آزمون سراسری سال 1400 مجاز به انتخاب رشته شده اند می توانند دورۀ بورسیۀ کارشناسی ارشد پیوسته دانشگاه علوم قضایی را انتخاب کنند.

پذیرش در این دانشگاه دارای شرایط خاص بوده و از همه داوطلبان برای احراز صلاحیت های عمومی و اخلاقی مصاحبه به عمل خواهد آمد:
الف- شرایط ورود به مقطع کارشناسی ارشد پیوسته دانشگاه علوم قضائی و خدمات اداری:

۱)داشتن کلیه شرایط عمومی آزمون سراسری.
۲) تدین به دین مبین اسلام و التزام عملی به احکام آن.
۳)التزام به ولایت فقیه و مبانی نظام جمهوری اسلامی ایران.
۴)پذیرفته شدن در گزینش.
۵)برخورداری از سلامت کامل جسمی و روانی لازم برای منصب قضاوت و نداشتن سوءپیشینه کیفری.
۶)داشتن حسن شهرت خانوادگی.
۷)عدم اشتغال به کار و تعهد به تحصیل تمام وقت.
۸) سپردن تعهدخدمت به قوه قضاییه به مدت ۱۰سال.
۹) داشتن حداکثر ۲۴ سال سن تا تاریخ ۳۱/۰۶/۱۴۰۰ (مدت خدمت وظیفه داوطلبانی که دوره سربازی را گذرانده اند به حداکثر سن آنان افزوده می شود.
۱۰) داشتن حداقل معدل کتبی دیپلم ۱۷ (برای داوطلبان نظام قدیم آموزشی علاوه بر آن داشتن حداقل معدل کل پیش دانشگاهی ۱۷ نیز شرط است.).
ب- دوره تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد پیوسته از دو بخش تشکیل می‌شود:
در بخش اول که حدود ۴ سال است دانشجویان واحد های درسی کارشناسی را می‌گذرانند در این مدت دانشجویان بورسیه نبوده و مقرری بورس دریافت نمی‌کنند.
در بخش دوم که دانشجویان وارد گرایش کارشناسی ارشد می‌شوند در صورت استمرار شرایط پذیرش؛ بورسیه قوه قضاییه شده و مقرری ماهیانه دریافت می نمایند و در پایان دوره کارشناسی ارشد پیوسته و پس از طی دوره کارآموزی و مشروط به احراز شرایط لازم؛ در کادر قضایی قوه قضاییه استخدام خواهند شد.
ج-امتیازات بورس تحصیلی:
۱)دریافت ابلاغ کارآموز قضایی ضمن تحصیل از زمان ورود به گرایش کارشناسی ارشد.
۲) دریافت مقرری ماهیانه(حقوق کار آموزقضایی ضمن تحصیل) از زمان ورود به گرایش کارشناسی ارشد پیوسته به مدت ۳ سال.
۳)اشتغال به کار قضایی در قوه قضاییه پس از فراغت از تحصیل و گذراندن دوره کارآموزی قضایی در صورت داشتن صلاحیت های عمومی و علمی.
۴)گذراندن خدمت سربازی در قالب اشتغال در قوه قضاییه (بر اساس قانون گذراندن مدت خدمت وظیفه فارغ التحصیلان دانشکده علوم قضایی در محاکم قضایی کشور مصوب ۱۳۷۳ و آیین نامه اجرایی آن مصوب ۱۳۷۵).
۵)برخورداری از خوابگاه و خدمات رفاهی در طول دوره تحصیلی در حدود امکانات دانشگاه و مطابق ضوابط وزارت علوم و مقررات دانشگاه.
د-توضیحات ضروری در مورد رشته کارشناسی ارشد پیوسته علوم قضایی:
۱)دانشجویان این رشته پس از طی یک دوره مشترک(در حد کارشناسی)در صورت احراز شرایط مقرر و به تشخیص دانشگاه در یکی از گرایش های کارشناسی ارشد( نظیرحقوق خصوصی، حقوق عمومی، حقوق جزا و جرم شناسی، حقوق تجارت، حقوق ثبت، حقوق خانواده)ادامه تحصیل خواهند داد.
۲)صرفا دانشجویانی می توانند پس از طی دوره مشترک، در یکی از گرایشهای ارشد ادامه تحصیل دهند،که صلاحیت عمومی و علمی آنان برای ورود به خدمت قضایی محرز باشد، در غیر این صورت امکان ادامه تحصیل نداشته و تنها مدرک کارشناسی علوم قضایی برای آنان صادر خواهد شد.
۳)درصورت انصراف، اخراج، انتقال و نیز در صورت عدم احراز صلاحیت عمومی دانشجو قبل از ورود به یکی از گرایشهای ارشد، دانشجو موظف است هزینه های تحصیل خود به تشخیص دانشگاه را پرداخت نماید.
ه-تذکرات لازم:
۱) به منظور ارتقای سطح بینش اعتقادی دانشجویان؛ دروس گروه معارف اسلامی با محتواهای مورد نیاز اعتقادی؛ اخلاقی و فرهنگی برنامه‌ریزی خواهد شد. برخی از این دروس با محتوای آثار و اندیشه‌های شهید مطهری همراه با مباحثه الزامی ارائه می‌شود.
۲) برنامه ریزی دروس عربی، اصول فقه، متون فقه و قواعد فقه در رشته علوم قضایی با عنایت به دروس حوزوی و به گونه ای خواهد بود که دانشجو در صورت تمایل و تلاش خود بتواند با گذراندن دروس تکمیلی مطابق با برنامه حوزه های علمیه، مدرک حوزوی دریافت نماید. دانشگاه در خصوص اعطای مدرک حوزوی تعهدی ندارد.
۳) کلاس های درس در همه روزهای غیر تعطیل هفته برگزار می شود.
۴) چنانچه در هر مرحله از تحصیل؛ دانشجو شرایط پذیرش را از دست بدهد متعهد است هزینه های تحصیل و وجوه دریافتی بورسیه را به تشخیص دانشگاه و قوه قضائیه بازپرداخت نماید.
۵) دانشجویان در طول دوره تحصیل متعهد به شرکت در برنامه‌های فرهنگی؛ کارآموزی؛ دروس حوزوی و کارگاه های مهارت افزایی هستند. فعالیت های فرهنگی در قالب کارنامه فرهنگی دانشجو ارزیابی خواهد شد.

اشتراک گزاری:
 
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: